Pieczarka na serwisach Facebook i YouTube

 


Pieczarka na serwisach Facebook i YouTube

 
W ramach kampanii „Ja, pieczarka” prowadzone są działania komunikacyjne, wykorzystujące nowoczesne kanały komunikacji:
Facebook: www.facebook.com/japieczarka
YouTube: www.youtube.com/user/JaPieczarka
Na obu serwisach powstały profile poprzez które promowane są informacje przedstawiające pieczarkę jako składnik smacznych, wartościowych potraw. Podjęte działania mają ułatwić kontakt z internetową społecznością i trafić do potencjalnych nabywców pieczarek.
 
Podczas prowadzenia działań na serwisie społecznościowym Facebook, do grona fanów "japieczarka" w ciągu kilku tygodni dołączyło ponad 100 osób. W miarę prowadzenia aktywności na fanpage'u, liczba ta stale rośnie. Fani są regularnie informowani
o ciekawostkach i wydarzeniach związanych z pieczarką. Dzięki profilowi można dowiedzieć się dlaczego warto sięgnąć po pieczarkę. Do tej pory zostały zamieszczone tam takie ciekawostki jak: informacja o zamieszczeniu na YouTube zwiastuna cyklu filmów "Ja, pieczarka", "złote rady" w temacie: pieczarka i zdrowie, ciekawy film z serwisu YouTube pt. "Krojenie pieczarek" oraz w jakich znanych książkach pisze się o pieczarce.
 
Dodatkowo fani otrzymują informacje dotyczące imprez degustacyjnych. Pierwsze event'y odbędą się we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach i Krakowie. Na serwisie zamieszczone zostało zaproszenie do imprezy degustacyjnej w Katowicach. Event odbędzie się 19 marca w CH 3 Stawy. 
         Na profilu "Ja, pieczarka" na Facebook'u zorganizowano również pierwszy konkurs. Zadaniem uczestników jest uwiecznienie na zdjęciu siebie i pieczarki. Konkurs potrwa od piątku (25.02) do wtorku (1.03). Dla zwycięzcy konkursu przewidziana jest nagroda w postaci blachy do pieczenia.
 
Na serwisie internetowym YouTube zamieszczony został trailer (zwiastun) zapowiadający serię odcinków, wyjaśniających jak należy przygotować smaczne dania
z pieczarek. Do tej pory film został wyświetlony 609 razy. Na kanale video "Ja, pieczarka"
www.youtube.com/user/JaPieczarka  pojawi się w sumie siedem odcinków, które będzie można obejrzeć w najbliższych miesiącach. Pierwszy odcinek ukaże się już w marcu. Pod każdym z filmów zostanie umieszczony przepis przedstawiony w filmie.  
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych od października 2010 do września 2011. Projekt jest współfinansowany w 80 procentach ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw i w 20 procentach ze środków prywatnych pochodzących od producentów w branży grzybów uprawnych (partnerów projektu).
Strona kampanii: www.ja-pieczarka.pl
 
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.