Kontakt z mediami: 
Bruce Knobeloch, marketing
Amycel / Spawn Mate
Biuro: 831–763–5300
marketing@amycel.com
 
 
 
7 maja 2020 roku
DO NATYCHMIASTOWEJ PUBLIKACJI
 
AMYCEL ZAKAŃCZA SPRAWĘ O NARUSZENIE PATENTU PRZECIWKO HOLLANDER SPAWN ORAZ ITALSPAWN 
 
Dnia 15 stycznia 2020 r., Amycel, Inc. – producent grzybni, wniósł do Sądu Okręgowego w Hadze (Holandia) powództwo przeciwko Hollander Spawn oraz Italspawn, w związku z naruszeniem przez Hollander Spawn oraz Italspawn praw patentowych przedsiębiorstwa Amycel (a konkretnie europejskiego Pantentu EP 1 993 350 B2) poprzez produkcję rasy brązowej pieczarki FB29 w niektórych państwach europejskich. Powództwo ukierunkowane było na ochronę rasy Heirloom, produkowanej przez Amycel. 
 
Po wszczęciu przez Amycel postępowania w sprawie naruszenia patentu, Hollander oraz Italspawn natychmiast zaprzestali produkcji, sprzedaży i dostaw rasy FB29. W związku z powyższym, Amycel, Hollander oraz Italspawn postanowiły zakończyć postępowanie w sprawie naruszeń, a Amycel zakończył powyższe postępowanie sądowe. W ramach pozasądowej ugody Hollander i Italspawn zgodzili się na zapłatę kwoty pieniężnej oraz zaprzestanie działalności polegającej na wytwarzaniu, sprzedaży oraz obrotu rasy FB29, jak również każdej innej rasy grzybów, która objęta jest prawami patentowymi przedsiębiorstwa Amycel.
 
„Amycel jest usatysfakcjonowany faktem, iż Hollander oraz Italspawn podjęły decyzję o natychmiasowym zaprzestaniu obrotu rasą FB29 wskutek wniesionego przez nas powództwa, jak również warunkami zawartej następnie ugody, która zakończyła działania prawne podjęte przez Amycel w celu ochrony jego technologii”, wskazał Kyon Kazemi, wiceprezes Amycel ds. biotechnologii.
 
 
O Amycel
Amycel jest liderem w tworzeniu nowych ras grzybów, produktów do grzybni oraz dokarmiaczy. Hodowcy grzybów na całym świecie używają grzybni oraz dokarmiaczy Amycel do uprawy grzybów. Amycel produkuje grzybnię do białych i brązowych pieczarek, boczniaków, shiitake i innych. Białe rasy Amycel obejmują Amycel XXX, Delta i Phoenixx, a brązowe rasy Amycel to Heirloom i Brawn. Odwiedź www.amycel.com lub www.amycel.eu, aby dowiedzieć się nowości  i uzyskać informacje o Amycel.
 
 
Bruce Knobeloch
Kontakt marketingowy
Amycel / Spawn Mate
260 Westgate Drive Watsonville, Kalifornia 95076
Telefon 831,763,5355
 
marketing@amycel.com | www.amycel.com
 
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.