UNIVERSITY PARK, Pensylwania — Dotacja o wartości prawie 4 milionów dolarów przyznana Penn State's College of Agricultural Sciences wesprze interdyscyplinarny, wielouniwersytecki zespół naukowców, którzy będą badać technologie mające na celu rozwiązanie problemu niedoborów siły roboczej w pieczarkarni.
„Podczas naszych regularnych spotkań z przedstawicielami amerykańskiej branży pieczarkarskiej dowiedzieliśmy się, że największym wyzwaniem, z jakim muszą się zmierzyć, jest brak pracowników” – powiedział Pecchia, który zauważył, że krajowe zbiory pieczarek zostały wycenione na około 1,2 miliarda dolarów w 2020 roku. „Nasz cel jest złagodzenie tych niedoborów siły roboczej poprzez pomoc hodowcom w poprawie wydajności ręcznego zbioru i opracowaniu mechanizacji w celu poprawy wydajności, produktywności i rentowności”.
Niedawne badanie prowadzone przez Kathleen Sexsmith, adiunkta socjologii wsi w Penn State, wykazało, że w pieczarkarni brakuje aż 20% idealnej liczby pracowników potrzebnych do wykonania tych zadań.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.