Oakfield przejęte przez Yukiguni Maitake
Oakfield zostaje przejęte przez Yukiguni Maitake Co. (dalej „YM”), podmiot z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży grzybowej. Jak podaje spółka, Oakfield Holding sprzedaje 100% udziałów w Oakfield Champignons i Oakfield Onroerend Goed spółce Yukiguni Maitake Holland Holdings.

YM staje się większościowym udziałowcem posiadającym 80% udziałów. Obecni akcjonariusze Oakfield (Maurice Koppen, Erik Pleunis i Arthur Pleunis) oraz Lisa van Veen (obecny dyrektor) dokonują (re)inwestycji i będą wspólnie posiadać pozostałe 20% udziałów.

Oakfield zaopatruje bezpośrednio różnych sprzedawców detalicznych w Europie. Firma zajmuje się uprawą szerokiego asortymentu pieczarek i ich kawałków, mieszaniem i pakowaniem. Wszystkie zajęcia odbywają się przy Lochtstraat 1 w Stramproy w Limburgii. „Przejęcie Oakfield to strategiczna inwestycja dla YM. Sektor pieczarek w Europie oferuje wiele możliwości ze względu na coraz większy nacisk na zdrową żywność, zrównoważony rozwój i przejście na białko”.

Yukiguni Maitake postrzega Oakfield jako jednego z czołowych graczy w holenderskim sektorze pieczarek. „Stworzyli szeroką sieć sprzedaży, która pozwala na bezpośrednie podejście do klientów detalicznych. Biorąc pod uwagę, że Oakfield ma podobny model biznesowy do YM, obie strony postanowiły połączyć siły i wspólnie napędzać rozwój na rynku europejskim. Przyśpiesz” – powiedział Pan. Yuzawa (dyrektor generalny YM).

„Wspólnie z YM firma Oakfield może dalej rozwijać swoje plany biznesowe. Dzięki tej transakcji Oakfield stanie się firmą potężniejszą finansowo, która będzie w stanie nadal przewodzić w dziedzinie innowacji i profesjonalizacji. Nie możemy się doczekać wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczenie w obszarach związanych z produkcją czerwiu, produkcją substratu, uprawą, marketingiem i sprzedażą” – mówi Maurice Koppen (CEO Oakfield).

Oakfieldpress 
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.