Szanowni Państwo,
 
uprzejmie informujemy, że Komisja Europejska prowadzi aktualnie czwarte, coroczne badanie służące ocenie skuteczności środków mających na celu zwalczanie nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw produktów rolnych i spożywczych, tj. dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/633 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych w relacjach między przedsiębiorcami w łańcuchu dostaw produktów rolnych i spożywczych, która w Polsce wdrożona została w ustawie z dnia 17 listopada 2021 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi.

W ramach tego badania - we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej - udostępniono ankietę skierowaną do podmiotów, które w ramach swojej działalności zajmują się produkcją i sprzedażą produktów rolno-spożywczych. Jej wyniki mają zostać wykorzystane do kształtowania w przyszłości polityki Unii Europejskiej w zakresie zwalczania nieuczciwych praktyk w łańcuchu dostaw żywności.

Ankieta będzie dostępna do 15 marca 2024 r. Po zakończeniu badania jego wyniki zostaną opublikowane przez Komisję Europejską.

W związku z powyższym, z uwagi na to, że Państwa organizacja zrzesza podmioty działające w łańcuchu dostaw produktów rolno-spożywczych, uprzejmie prosimy o przekazanie swoim członkom informacji o prowadzonym przez Komisję badaniu i możliwości wypełnienia ww. ankiety. 


Link do ankiety znajdą Państwo pod następującym adresem: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/4th_UTP_survey#page0

 

 

Z wyrazami szacunku

 

 

Departament Przewagi Kontraktowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa

 

 

T  +48 22 55 60 510
E  dpk@uokik.gov.pl

 

 

logo-uokik-pl

 

 

stopka-twitter-png
stopka-vimeo-png   UOKIK.GOV.PL
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.