W fabryce z siedzibą w hrabstwie Xixia, w prowincji Henan w środkowych Chinach, pracownicy instalują nowe sterylizatory wysokotemperaturowe i wysokociśnieniowe, które zostaną wykorzystane w procesie wytwarzania worków na grzyby.

"Dzięki tym sześciu sterylizatorom wszyscy pobliscy plantatorzy grzybów shiitake będą mogli robić worki w naszej fabryce każdej wiosny, z dzienną produkcją prawie 50 000 worków" - powiedział Sun Jianfeng, dyrektor fabryki.

Sun powiedział, że w ostatnich latach lokalni rolnicy szeroko wykorzystywali urządzenia elektryczne w uprawie grzybów, mające na celu przyspieszenie zielonej transformacji przemysłu i zmniejszenie zużycia węgla.

W przeszłości rolnicy mogli spalić węgiel tylko w celu wysuszenia grzybów shiitake i wysterylizować worki , co nie tylko przyniosło wiele wyzwań dla kontroli jakości, ale także spowodowało poważne problemy środowiskowe.

"Teraz wszystkie te zadania mogą być skutecznie wykonane za pomocą urządzeń elektrycznych," powiedział Sun.

Poza tym w hrabstwie uruchomiono dużą liczbę inteligentnych szklarni, które pomagają rolnikom w realizowaniu kontroli temperatury, wilgotności, wentylacji i światła słonecznego w czasie rzeczywistym, dodał Sun.

Na takim tle lokalny dostawca energii powiedział, że rozbudował trzy podstacje 110 kV i zbudował nową podstację 35 kV, lepiej zaspokajając w ten sposób rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną w Xixia.

Podjęto również wysiłki w celu remontu 14,7 km linii przesyłowych 35 kV i 275,29 km linii przesyłowych 10 kV.

Z ponad 30-letnią historią uprawy grzybów shiitake, Xixia jest obecnie domem dla ponad 200 000 hodowców grzybów, a przemysł stanowi 60 procent całkowitych dochodów hrabstwa.

Po zielonej transformacji, samo wykorzystanie urządzeń elektrycznych w sterylizacji pomoże hrabstwu zaoszczędzić ponad 40 milionów juanów na kosztach produkcji i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 70 000 do 90 000 ton.

CCTV
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.