Dzień dobry,
Informujemy, że Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) z siedzibą w Rzymie przekazała komunikat dotyczący Światowego Dnia Żywności 2021, który odbędzie się 16 października br. Komunikat ten wraz z broszurą przesyłamy w załączeniu.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Żywności 2021, które odbędą się pod hasłem “Our actions are our future. Better production, better nutrition, a better environment and a better life”, skupią się na uświadamianiu potrzeby wspierania transformacji systemów rolno-spożywczych na bardziej wydajne, integracyjne, odporne i zrównoważone.
Dodatkowe informacje na temat Światowego Dnia Żywności 2021 dostępne są pod następującym linkiem: http://www.fao.org/world-food-day/en.
W ramach Światowego Dnia Żywności 2021 odbędzie się konkurs World Food Day Poster Contest, w którym dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, będzie mogła zaprojektować plakat o tematyce podróży kulinarnej. Termin zgłoszeń upływa 5 listopada 2021 r.

 

 
FAO organizuje również konkurs krótkich filmów (od 30 do 90 sekund) na temat szkolnych doświadczeń żywieniowych uczniów. Termin zgłoszeń upływa 15 września br. Więcej informacji przekazuję w załączonym dokumencie.
 
Wszelkie pytania w przedmiotowej sprawie można kierować na adres e-mail: World-Food-Day@fao.org. W przypadku bezpośredniego kontaktu e-mailowego pod wskazanym wyżej adresem e-mail uprzejmie proszę o zamieszczenie w kopii wiadomości adresu e-mail Stałego Przedstawicielstwa RP przy organizacjach Narodów Zjednoczonych w Rzymie: rzym.onz.sekretariat@msz.gov.pl.
 
Z poważaniem,
 
 
Artur Sienicki
 

 

 

 

referendarz

 

Wydział Wydarzeń Targowych

 

Departament Systemów Jakości
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.