Dokarmianie kompostu: suplementacja azotem podczas produkcji pieczarki białej (Agaricus bisporus)

Doktor Meghann Thai 1, Pani Kimberly Tong 1, Pan Umberto Calvo 2, Pani Sandra J. Evangelista 2, Doktor Gordon Rogers 2, Prof. Michael Kertesz 1
1. Uniwersytet w Sydney, 2. Badania stosowane w ogrodnictwie

Pobieranie azotu przez pieczarki białe z podłoża odżywczego może różnić się w zależności od rzutów  i ilości  podłoża. Azot jest niezwykle ważnym składnikiem odżywczym w produkcji grzybów i często jest tracony w postaci amoniaku podczas kompostowania. Podczas zbiorów azot jest ponownie dodawany do kompostu za pomocą dodatku na bazie soi o opóźnionym uwalnianiu. Stosowanie tego suplementu powoduje, że nadmiar azotu nie jest pobierany bezpośrednio przez grzyb i potencjalnie wykorzystywany przez konkurencyjne patogeny mikrobiologiczne. Wykazano, że podczas uprawy stężenie amonu w podłożu wzrostowym osiąga szczyt przed każdym rzutem i szybko spada podczas plonowania. Organiczny i nieorganiczny suplement azotu stosowano bezpośrednio do kompostu grzybowego poprzez wstrzykiwanie i lub nawadnianie w linii na styku okrywy i kompostu i dodawano albo w okrywie, albo na początku wiązania, przed każdym kolejnym rzutem. Stwierdzono wzrost całkowitego plonu pieczarek, gdy N był dodawany w trakcie zbioru, w porównaniu do N dodawanego w okrywie. Zawartość azotu w grzybach znacząco wzrosła w przypadku wszystkich rzutów  gdy N był aplikowany przy unieruchamianiu przed każdym rzutem, w porównaniu do sytuacji, gdy był on aplikowany w okrywie. Dlatego też zastosowanie dodatku azotu bezpośrednio do kompostu podczas zbioru w momencie wiązania przy każdym rzutu mogłoby zminimalizować zależność od dodatków na bazie soi, jednocześnie zmniejszając straty azotu z kompostu.
Prezentujemy biografię autora – Meghann Thai:
Meghann Thai obroniła doktorat w lutym 2022 roku na Uniwersytecie w Sydney. Z wykształcenia jest rolnikiem, specjalizuje się w ogrodnictwie. W 2016 roku zdobyła cenną wiedzę w branży pieczarkowej ucząc się uprawy pieczarki białej. Jej miłość do grzybów doprowadziła ją do bieżących badań, które dotyczą społeczności drobnoustrojów w kompoście Agaricus bisporus oraz sposobu, w jaki organizmy te przekształcają azot w trakcie procesu kompostowania. Bada także społeczność drobnoustrojów w podłożu wzrostowym boczniaków uprawianych na odpadach kawowych jako zrównoważony strumień odpadów kawowych.
Abstrakt - ISMS Kongres 
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.